Tomio Okamura: Praha je 6. nejnavštěvovanější město Evropy

Podle viceprezidenta a mluvčího Asociace cestovních kanceláří a agentur však nesmí usnout na vavřínech. Poslední dobou se totiž mění struktura návštěvníků. Britové a Italové se nevrací, nahradili je Poláci a Rusové.

Problém vzniká na hranici českých regionů, kdy nejsou pro cizince ze západní Evropy atraktivní.„Tím pádem se nám návštěvníci, kteří byli v Praze v minulosti, znovu nevrací. Pokud by se zlepšila situace i v regionech a návštěvníci by v nich objevili něco výjimečného, cestu by spojili i s opakovanou návštěvou Prahy,“ uvedl v pořadu Ranní Ladění Tomio Okamura. 

Ačkoliv se za poslední rok zvýšil nárůst turistů do Česka o 7%, hotely v Praze musely v loňském roce zlevnit na minimum, vzhledem k národnostem, které mají o hlavní město zájem. Byli to především právě Poláci. Ti podle Okamury nemohou v žádném případě nahradit klienty ze západu.

Výhodou metropole je její živost a kompaktnost, oproti jiným hlavním či větším městům.V Brně nebo Bratislavě se lidé nescházejí, tato města jsou večer mrtvá, náměstí prázdná. Pohled z Novotného lávky je podle mnoha cizinců, ten nejkrásnější na světě. Proto bychom pro turisty měli vymyslet nové akce a zážitky v metropoli, aby se nám vraceli."

(foto: Isifa.com)

Diskuze (0 komentářů)

Máte účet na Facebooku? Přihlašte se!

Facebook login
Přidat komentář

Reklama