VIDEO: Pražská zoo od května zdraží vstupné!

Pražští radní schválili návrh ředitele zoo a vstupné pro dítě nebo dospělého vzroste o 50 korun. Zoo z utržených peněz plánuje platit energii a také chce zamezit zneužívání nepřenosných permanentek.

Lidé si za návštěvu populární pražské Zoo sáhnou hlouběji do kapsy. A to včetně psů i seniorů. Od května 2012 se cena jednodenního vstupného pro dospělého zvedne ze 150 na 200 korun. Za roční permanentku dá rodina 1800 korun. Počet návštěv bude na permanentku omezen na 48 za rok. Senioři dosud platili jednu korunu, nově to za den bude 150 korun. Studenti si navíc připlatí 50 korun, vstupné bude za 150 korun. Cena za psa je nově 100 korun. 

Radní Prahy zdražení vstupného řediteli Zoo Miroslavovi Bobkovi schválili, ale o konečném zvýšení vstupného rozhodne až on sám, spadá to totiž do jeho kompetence. Bobkův návrh pražským radním také obsahoval návrh zavedení firemní vstupenky za pět tisíc na 48 vstupů a takzvané "fanklubácké" rovněž za pět tisíc, která zahrne neomezený počet vstupů plus různé bonusy.

Zoologická zahrada také na svoji obranu proti kritikům připravila i řadu bonusových akcí. Pro děti do tří let zůstalo vstupné zdarma a projekt Happy Mondays, v rámci kterého mají adoptivní rodiče zvířat nebo nastávající maminky vstup za symbolickou jednu korunu.

Kompletní přehled změn naleznete ZDE.

Diskuze (0 komentářů)

Máte účet na Facebooku? Přihlašte se!

Facebook login
Přidat komentář

Právě vysíláme

Cukrárna Metropol

Cukrárna Metropol

Sledovat pořad

Neotřelé recepty na třené dorty, řízné řezy a zákusky k nakousnutí

Reklama