Městská knihovna otevře novou pobočku na Praze 6

Městská knihovna v Praze svoji pobočku na sídlišti Dědina v Praze 6 otevře přesně 11. 11. 2011 v 11 hodin 11 minut. Knihovna se tak nechala inspirovat vinaři, které ve stejný čas otevřou Svatomartinské víno.

(foto: Isifa.com)

Nově zbudovaná pobočka se nachází v objektu Delta, Žukovského 888/2, 5. patro. Vzhledem ke svému umístění je to jediné místo v síti Městské knihovny v Praze, která nabízí kromě knih, internetu, časopisů a map také neobyčejný výhled na oboru Hvězda. „Přestěhováním získala knihovna větší prostor a moderní vybavení. Doufáme, že se stane nepostradatelným místem pro obyvatele Dědiny všech generací. A to nejen když si budou chtít půjčit knížku, ale třeba také setkat s přáteli nebo strávit volné odpoledne v příjemném prostředí,“ dodal ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš Řehák. Součástí prostoru je koutek pro děti, posezení pro seniory i studijní místa pro čtení denního tisku, knih nebo připojení k wi-fi. Kromě internetu nabídne cca 13 tisíc svazků knih, převážně beletrie, a výběr časopisů.

Knihovna je součástí sítě poboček Městské knihovny v Praze a dají se v ní tak využít všechny služby, které nabízí čtenářský průkaz MKP. Stejná prostupnost jako u čtenářského průkazu platí i pro knihy, které mohou čtenáři vrátit v kterékoli pobočce.  Historie knihovny na Dědině se začala psát v roce 1921, kdy byla zřízena obecní knihovna Liboc, která se po vzniku Velké Prahy stala pobočkou tehdejší Knihovny hl. města Prahy. Z důvodu rekonstrukce byla knihovna na konci ledna v roce 2008 uzavřena a nahrazena stanicí pojízdné knihovny.

Diskuze (0 komentářů)

Máte účet na Facebooku? Přihlašte se!

Facebook login
Přidat komentář

Reklama