Městská knihovna otevře novou pobočku na Praze 6

Městská knihovna v Praze svoji pobočku na sídlišti Dědina v Praze 6 otevře přesně 11. 11. 2011 v 11 hodin 11 minut. Knihovna se tak nechala inspirovat vinaři, které ve stejný čas otevřou Svatomartinské víno.

(foto: Isifa.com)

Nově zbudovaná pobočka se nachází v objektu Delta, Žukovského 888/2, 5. patro. Vzhledem ke svému umístění je to jediné místo v síti Městské knihovny v Praze, která nabízí kromě knih, internetu, časopisů a map také neobyčejný výhled na oboru Hvězda. „Přestěhováním získala knihovna větší prostor a moderní vybavení. Doufáme, že se stane nepostradatelným místem pro obyvatele Dědiny všech generací. A to nejen když si budou chtít půjčit knížku, ale třeba také setkat s přáteli nebo strávit volné odpoledne v příjemném prostředí,“ dodal ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš Řehák. Součástí prostoru je koutek pro děti, posezení pro seniory i studijní místa pro čtení denního tisku, knih nebo připojení k wi-fi. Kromě internetu nabídne cca 13 tisíc svazků knih, převážně beletrie, a výběr časopisů.

Knihovna je součástí sítě poboček Městské knihovny v Praze a dají se v ní tak využít všechny služby, které nabízí čtenářský průkaz MKP. Stejná prostupnost jako u čtenářského průkazu platí i pro knihy, které mohou čtenáři vrátit v kterékoli pobočce.  Historie knihovny na Dědině se začala psát v roce 1921, kdy byla zřízena obecní knihovna Liboc, která se po vzniku Velké Prahy stala pobočkou tehdejší Knihovny hl. města Prahy. Z důvodu rekonstrukce byla knihovna na konci ledna v roce 2008 uzavřena a nahrazena stanicí pojízdné knihovny.

Diskuze (0 komentářů)

Máte účet na Facebooku? Přihlašte se!

Facebook login
Přidat komentář

Právě vysíláme

Extreman

Extreman

Sledovat pořad

Lifestylový magazín pro moderní muže, kteří se nebojí dobrodružství a nových výzev

Reklama